zdravyrecept.sk      zdravyrecept.sk      Magazín      Účinné látky      Vitamíny     

Vitamíny

Na to, aby sme boli zdraví a aby naše telo pracovalo, ako má, potrebujeme pravidelný prísun vitamínov. Každý vitamín má svoju nezastupiteľnú funkciu, pričom niektoré sa navzájom dopĺňajú. V tejto sekcii nájdete zaujímavé informácie o jednotlivých vitamínoch a ich účinkoch a dávkovaní.

Hľadaný text:
Zrušiť všetky filtre
všetky filtre
zobraziť
Stránka: / {> page_count }

Čo je vitamín C (kyselina askorbová) a ktoré potraviny ho obsahujú najviac?

Kde všade sa vitamín C nachádza a ako vplýva na náš organizmus? Čo má za následok jeho nedostatok a nadbytok? Dozviete sa aj to, ako vitamín C efektívne zaradiť do svojho jedálnička.

Vitamín U, bojovník proti žalúdočným vredom

Odkiaľ môžeme vitamín U získať a s čím nám v našom organizme pomáha? Prinášame vám aj chutné recepty, vďaka ktorým efektívne zaradíte vitamín U do svojho jedálnička.

O vitamíne F, známom ako omega-3 a omega-6 mastné kyseliny

Odkiaľ môžeme vitamín F získať a aké účinky má na náš organizmus? Ako na nás pôsobí nedostatok a nadbytok omega mastných kyselín? Dočítate sa aj to, ako efektívne zaradiť vitamín F do svojho jedálnička.

Vitamín P združuje takmer 20000 zdraviu prospešných látok

Kde všade sa vitamín P nachádza a aké účinky má na náš organizmus? Čo môžeme očakávať v prípade jeho nedostatku či nadbytku? Ukážeme vám, ako efektívne zaradiť vitamín P do svojho jedálnička.

Čo je vitamín H (biotín) a z akých potravín sa dá získať?

Aké sú účinky vitamínu H na náš organizmus? Aké potraviny obsahujú najväčšie množstvo biotínu? Ako na nás pôsobí jeho nedostatok a nadbytok? Chutné recepty s obsahom vitamínu H.

Bojujte proti únave s vitamínom B12

Aké sú účinky vitamínu B12 na náš organizmus? Ako na nás pôsobí nedostatok a nadbytok kobalamínu? Chutné recepty na záver, vďaka ktorým vám vitamín B12 nebude v tele nikdy chýbať.

Základný koenzým v ľudskom tele - vitamín B1 (tiamín)

Kde všade môžeme vitamín B1 nájsť a aké sú jeho účinky? Ako na nás pôsobí jeho nedostatok a prebytok? Dozviete sa aj, ako efektívne zaradiť vitamín B1 do svojho jedálnička.

Ako získať potrebnú energiu s vitamínom B2 (riboflavín)

Kde všade môžeme vitamín B2 nájsť a aké sú jeho účinky? Ako na nás pôsobí jeho nedostatok a prebytok? Dozviete sa aj, ako efektívne zaradiť vitamín B2 do svojho jedálnička.

Zlepšite prejavy svojej alergie s vitamínom B3

Kde všade môžeme vitamín B3 nájsť a aké sú jeho účinky? Ako na nás pôsobí jeho nedostatok a prebytok? Dozviete sa aj, ako efektívne zaradiť vitamín B3 do svojho jedálnička.

Vitamín K pre našu krv a kosti

Kde všade môžeme vitamín K nájsť a aké sú jeho účinky? Ako na nás pôsobí jeho nedostatok a prebytok? Dozviete sa aj, ako efektívne zaradiť vitamín K do svojho jedálnička.

Vitamín E ako silný prírodný antioxidant

Kde všade môžeme vitamín E nájsť a aké sú jeho účinky? Ako na nás pôsobí jeho nedostatok a prebytok? Dozviete sa aj, ako efektívne zaradiť vitamín E do svojho jedálnička.

Metabolizmus na jednotku vďaka vitamínu B5 (kyseline pantoténovej)

Kde všade môžeme vitamín B5 nájsť a aké sú jeho účinky? Ako na nás pôsobí jeho nedostatok a prebytok? Dozviete sa aj, ako efektívne zaradiť vitamín B5 do svojho jedálnička.

ďalšia strana